Producenci

L-Carnitine Complex with Magnesium-Calcium

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 110,00 zł 110.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.2
Producent: PIGEONVITALITY
Kod produktu: 625A-455C7

Opis

Karnityna. Co to jest ?

Karnityna jest endogenną pochodną aminokwasu, która umożliwia transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych z tkanek tłuszczowych i mięśniowych do komórek produkując przy tym energię. W celu zapewnienia efektywnego metabolizmu energii ważne jest, aby wolne kwasy tłuszczowe oraz karnityna występowały w odpowiedniej, umożliwiającej transport, ilości. Należy zauważyć, że karnityna występuje w dwóch postaciach: nieaktywnego biologicznie D-izomeru oraz aktywnego L-izomeru. W naszym produkcie używamy wyłącznie aktywnego L-izomeru. L-karnityna zapobiega uszkodzeniom mięśni oraz przeciwdziała ich zakwaszeniu (przez kwas mlekowy). Zapewnienie dodatkowej porcji L-karnityny wzmacnia ponadto mięsień sercowy.

 

Dlaczego dodaliśmy magnez i wapń?

Podawanie gołębiom karnityny prowadzi do produkcji mniejszej ilości kwasu mlekowego w mięśniach i zapobiega ich skurczom. Jednak, aby spalać tłuszcz, organizm potrzebuje dużej ilości magnezu, który - działając jak koenzym - jest odpowiedzialny za aktywację ponad 300 enzymów. Zapewne zdarzały się u Państwa przypadki, że gołębie wracały z lotów tak zmęczone, że nie były w stanie dotrzeć do swojego gniazda, prawda? Po kilku dniach odzyskują wprawdzie siły ale można zauważyć, że nie są w stanie latać poziomo, tzn. latają pod kątem. Nie oznacza to braku energii a jedynie brak wapnia i magnezu. Podawanie tych dwóch minerałów czyni cuda w ciągu kilku dni. Ponadto minerały te są odpowiedzialne za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Odpowiednio wysoki poziom magnezu w komórkach mięśniowych jest podstawowym warunkiem prawidłowej pracy mięśni, zapobiega ich skurczom i bólom. Ponadto w sezonie lotowym zdarza się, że zarówno samce jak i samice otrzymują zbyt mało wapnia, który jest minerałem potrzebnym do budowy kości, aktywacji mięśni oraz działania hormonów i niektórych enzymów. Ze względu na występujący niedobór magnezu i wapnia u gołębi, holenderski ekspert żywieniowy Willem Mulder zaleca podawanie im dodatkowej porcji magnezu i wapnia w sezonie lotowym. Ze względu na to, że preparat L-Carnitine marki Pigeon Vitality zawiera magnez i wapno (CMCC), gdy tylko zaczną Państwo dodawać go do ziarna, poprawa kondycji ptaków będzie widoczna natychmiast, dosłownie na Państwa oczach!

 

Kiedy używać CMCC marki Pigeon Vitality?

Korzyści ze stosowania karnityny będą widoczne pod koniec sezonu lotowego, zwłaszcza w przypadku gołebi, które pokonują co tydzień średnie czy też długie dystanse (350-550 km). Jeżeli gołębie w okresie spoczynkowym otrzymują już minerały lub suplementy np. naszą MultiViTrę, która  zawiera, między innymi, magnez oraz wapń, nie ma potrzeby stosować L-Karnityny z wapniem i magnezem na krótkie i średnie dystanse. Efekty stosowania L-Karnityny widoczne są po trzech tygodniach, dlatego zalecamy rozpoczęcie podawania 3 tygodnie przed pierwszym lotem > 400 km, a następnie kontynuację przez resztę sezonu lotowego. Należy pamiętać, że gdy zaczną Państwo podawać gołębiom L-karnitynę, trzeba kontynuować kurację przez resztę sezonu. A to dlatego, że L-karnityna wytwarzana przez same gołębie zostanie 'stłumiona'.

 

Stosowanie i dawkowanie:

Należy zastosować prostą zasadę - dodawać preparat L-karnitynowo - magnezowo- wapniowy do posiłków w których ziarno jest bogate w tłuszcz. Zazwyczaj jest to posiłek wieczorny w dniu powrotu oraz ostatnie dni przed lotem > 400 km.

 

Nasze zalecenia:

Ziarno bogate w energię należy podawać w godzinach wieczornych w dniu powrotu. Najlepiej jak ziarno zostanie zmieszane z preparatem Turbo Flight (który zawiera krótkie kwasy tłuszczowe błyskawicznie wchłaniane z jelit) z dodatkiem 2 czubatych miarek (2 łyżeczek; 6 gramów na 1 kg karmy tzn. na 25 gołębi) CMCC. Liczba dni podawania przed lotem zależy od jego długości. UWAGA: Omega 3 jest najlepszym olejem do zastosowania w dniach poprzedzających lot, ponieważ dla mięśni najważniejsze są tłuszcze nienasycone. Zaleca się mieszać Omega 3 oraz CMCC w takim samym czasie w jakim gołębiom podawane są ziarna bogate w energię ( ziarno tłuszczowe). To znaczy: 2 ostatnie dni przed koszowaniem na 400-550 km 3 ostatnie dni przed 600-800 km 5 ostatnich dni przed > 900 km

Skład:

L-Carnitine 83%, Magnesium Sulphat 7,3%, Calcium Carbonate 7,3%, Silicon Dioxide 2,4 %

 

Informacje i zamówienia 7 dni w tygodniu: 511-117-377, 690-316-707

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl