Producenci
Dr. Frode Brakstad

Dr. Frode Brakstad jest znanym i cenionym na całym świecie hodowcą, aktywnie uczestniczącym w strukturach klubu, sekcji i federacji. Swoją przygodę z gołębiami rozpoczął w wieku 12 lat. Początkowo lotował w Norwegii. W 1998 roku wygrał wszystkie mistrzostwa w rejonie Telemark. Wynik ten utrzymał przez kolejne osiem lat z rzędu. Dwukrotnie zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Norwegii. Frode pełnił funkcję prezesa w Norweskim Związku Gołębi Pocztowych. W 2010 roku zdecydował się na wspólne lotowanie z przyjacielem Aage Moeller Jensen w Danii. Od tego czasu do dziś lotują w klubie Frederikshavn 068, okręg 053 północna Jutlandia pod nazwą JENSEN-BRAKSTAD. Uczestniczą w lotach na wszystkich dystansach, osiągając spektakularne rezultaty, pomimo bardzo wymagających warunków i konkurencji. W 2017 roku wygrali większość lotów w swoim klubie i rejonie. W 2017 roku zdobyli między innymi:

4- te miejsce w Mistrzostwach Danii

2 – gie miejsce w Mistrzostwach Regionu

1 – sze miejsce Mistrzostwa Generalne Oddziału Wszystkie loty

1- sze miejsce Mistrzostwa Oddziału na średni dystans

1-sze miejsce Mistrzostwa Oddziału Gołębie Młode

1-sze miejsce Mistrzostwa Oddziału Gołębie Młode Typowane

1,2,3 najlepszy samiec na średni dystans 1 samica na średni dystans

W hodowli JENSEN-BRAKSTAD dominują 3 szczepy gołębi. Na lotach do 250 km wygrywają szczepy Ludo Claessens i Flor Vervoort. Na średni dystans większość nagród zdobywa szczep oparty na Louis Deleus i Flor Vervoort skrzyżowany z gołębiami De Rauw Sablon, głównie od Andre Verbesselts i Koen van Roy. Na maraton sprawdzają się gołębie z połączenia od Erik Limbourg i Emiel Denys.

Dr. Frode posiada tytuł doktora w dziedzinie chemii organicznej. Za swoje zasługi był wielokrotnie nagradzany przez Norweską Radę ds. Badań. Wieloletnie doświadczenie, szeroka wiedza w zakresie żywienia zwierząt, odkrycie wpływu naturalnych kwasów organicznych na zdrowie gołębi, ale przede wszystkim miłość do gołębi doprowadziły do powstania firmy Pigeon Vitality w 2001 roku. Marka Pigeon Vitality oferuje naturalne, najwyższej jakości oraz rekomendowane przez najlepszych hodowców produkty dla gołębi. Stosowanie tych produktów zapewnia utrzymanie hodowli w bardzo dobrym zdrowiu i kondycji oraz osiąganie doskonałych wyników lotowych. Dr. Frode Brakstad opracował i opatentował IMPROVER – unikalny, znany i ceniony produkt chroniony patentem. Współpracuje z hodowcami i naukowcami na całym świecie. Każdy produkt przed wprowadzeniem na rynek długo testuje i wprowadza tylko w przypadku, gdy ma 100% pewności jego skuteczności. Marka Pigeon Vitality funkcjonuje z powodzeniem na światowym rynku, a jej produkty cieszą się niezmiennie ogromnym uznaniem wśród hodowców.

 

 

Dr. Frode Brakstad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl